Think Pro MAG

Zdrowie
Bieganie - prawdziwa pasja. Wywiad z Piotrem Modzelewskim - organizatorem Biegu Lwa.

BALMA: Biegowe szaleństwo ogarnęło ludzi bez reszty. Jako organizatora dużej imprezy biegowej, jaką jest Bieg Lwa bardzo proszę o parę słów komentarza. Jak Pan to postrzega? Czy to bardziej moda czy faktycznie potrzeba zdrowego stylu życia?

Piotr Modzelewski: Od kilku lat obserwuję rozwój amatorskiego biegania w Polsce. Jeszcze dziesięć lat temu, byłem wytykany palcami. Okrzyki w stylu: „tej, gdzie lecisz?” były normą. Teraz wygląda to zgoła inaczej. Jest pełne zrozumienie, mijane dziesiątki osób, wzajemne pozdrowienia i nieustanne rozmowy o bieganiu. Choć, muszę przyznać, że czasem te rozmowy są trochę męczące to jednak spajają i działają mobilizująco. Bardzo często dają biegaczom poczucie elitarności, przynależności do grupy i satysfakcji.

Zastanawiam się często czy bieganie to moda? Pewnie w wielu przypadkach tak. Ale na szczęście moda pozytywna. Myślę jednak, że dla większości to sposób na utrzymanie sylwetki, dobrego samopoczucia i zdrowia bo, oprócz pływania, bieganie należy do najzdrowszych form aktywności. Oczywiście mądre bieganie, ale o tym później. 


Czytaj więcej
Trendy
Customizacja vs Personalizacja

Każdy z nas jest inny

Czy w czasie zakupów w sklepie spożywczym szukasz puszki napoju ze swoim imieniem?
A może korzystasz z konfiguratorów, by zaprojektować swój własny sportowy but lub skrojony na miarę marzeń samochód ? Możliwość dostosowania produktu wytwarzanego masowo do indywidualnych potrzeb klienta to personalizacja. Trend, który w ostatnim czasie zmienił sposób projektowania, od płatków śniadaniowych po samochody.


Czytaj więcej
Trendy Design Natura Rośliny w biurze
Biuro wabi-sabi

Po duńskim 'hygge' i szwedzkim 'lagom' przyszedł czas na japońskie 'wabi-sabi'. Trendsetterzy jednogłośnie spekulują, że wabi-sabi podbije rok 2018. Japońską estetykę wabi-sabi określa się jako piękno, które jest "niedoskonałe, nietrwałe i niekompletne".


Według Leonarda Korena, wabi-sabi można określić jako "najbardziej rzucającą się w oczy i charakterystyczną cechę tradycyjnego japońskiego piękna i zajmuje on w przybliżeniu taką samą pozycję w japońskim panteonie wartości estetycznych, jak i greckie ideały piękna i doskonałości na Zachodzie"¹. [¹Koren, Leonard (1994). Wabi-Sabi for Artists, Designers, Poets and Philosophers. Stone Bridge Press.]Przykładowe realizacje i stylizacje, w których możemy odnaleźć cechy estetyki wabi-sabi

Czytaj więcej