Think Pro MAG

Trendy Akustyka
Jak naprawić open space?

Biuro open space - co zrobić, żeby jednak działało ? Przestrzenie typu open space w ostatnich latach nie cieszą się dobrą sławą i budzą sporo kontrowersji. Artykuły w prasie zagranicznej i polskiej pokazują, że jest to przestrzeń bardzo trudna do pracy. Czy czeka nas rewolucja w projektowaniu biur?  Mimo trwającej polemiki większość dużych firm na całym świecie wciąż korzysta właśnie z takiego rozwiązania, bo jest ono ekonomicznie opłacalne.   Dyskusja o wadach open space okazała się jednak bardzo potrzebna i owocna, bo udało się  zdiagnozować problemy i zmienić sposób ich projektowania. Dzięki rozwojowi neuronauki, która inspiruje dziś także architektów (neuroarchitektura), dowiadujemy się coraz więcej o pracy naszego mózgu, ale mimo poszukiwań, nie znaleźliśmy rozwiązania idealnego dla każdej firmy. Dlatego projektujemy dziś biura, które są połączeniem różnych rodzajów przestrzeni – do pracy razem (open space) i osobno, do spotkań i odpoczynku. Elastyczne biuro daje ludziom możliwość wyboru rodzaju miejsca pracy zależnie od potrzeb.

Czytaj więcej
Zdrowie
5 kroków do zdrowego trybu życia w biurze

Zdrowy styl życia związany z ruchem to aktualny trend, z którym spotykamy się na co dzień, nie tylko widząc biegaczy, rowerzystów, tłumy na siłowniach ale również zaglądając do projektów związanych z aranżacją nowoczesnych miejsc pracy. Ale oprócz tego, że powstają nowoczesne biurka z elektryczną regulacją wysokości (tutaj artykuł o tym czy praca w ruchu się opłaca) a wnętrza biurowców są tak projektowane by była w nich strefa ciszy, by narzucały konieczność spaceru; pracownik powinien jeszcze potrafić świadomie z tych dobrodziejstw korzystać.

Czytaj więcej
Design Akustyka Natura Zdrowie Wydarzenia
Żegnamy niewygodę, nudę, stres i hałas w biurze!

W dniach 14-17.03.2017 r. po raz kolejny uczestniczymy w poznańskim wydarzeniu dedykowanym tematyce współczesnego projektowania przemysłowego. Wystawa specjalna firmy BALMA i NOTI, na stoisku 55 w pawilonie 5 zatytułowana jest Bye, Bye office! Wiosnę 2017 r. witamy z przekonaniem, że zmiany stylu życia, zmiany w podejściu do pracy, wyborze rodzaju kariery, sposób organizacji czasu, znacząco wpływają na funkcjonowanie i wygląd miejsca pracy. Pracodawcy oferujący wyłącznie fotel, biurko i telefon muszą zrozumieć, że potencjalny pracownik kieruje się całym wachlarzem różnego rodzaju motywacji, między innymi potrzebą spełnienia czy możliwością dopasowania miejsca oraz stylu pracy do osobowości oraz zmieniających się w ciągu dnia potrzeb. Firmy kierujące się holistycznym podejściem do aranżacji miejsca pracy zyskują na lepszych, energicznych, bardziej efektywnych zespołach oraz ich mniejszej rotacji i mniejszym kosztom pozyskiwania nowych specjalistów.

Czytaj więcej