Blog

4 korzyści z posiadania regulowanego biurka

Czy praca biurowa może być lżejsza? Jeśli wybierzemy odpowiednie meble, to zdecydowanie tak! To właśnie one wpływają na komfort i swobodę wykonywania zadań.


Powszechność zawodów siedzących wymusiła na producentach mebli biurowych pewną rewolucję, która miała zaspokoić różnorodne potrzeby pracowników i zagwarantować im idealne warunki do pracy. Tak powstały biurka do biura z funkcją regulowania wysokości.

Zdrowie przede wszystkim


Biurko podnoszone to odpowiedź nasza i naszych partnerów na choroby cywilizacyjne związane ze zbyt długą pracą siedzącą. Brak ruchu prowadzi do zastania układu mięśniowo-szkieletowego, a to z kolei wiąże się między innymi z przewlekłym bólem kręgosłupa lub nawet jego skrzywieniem. Funkcja regulacji pozwala na dostosowanie odpowiedniej wysokości biurka, a także mobilizuje użytkownika do zmiany pozycji i ruchu. A dlaczego jest to tak ważne? O tym pisaliśmy na naszym blogu tu i tu.


Co najważniejsze, pracownik nie musi pamiętać o zmianie pozycji podczas pracy - biurko z regulowaną wysokością blatu może być kierowane za pomocą komputera lub smartfona, a specjalna aplikacja pozwala na automatyczne zmiany wysokości, według zapisanego programu. Użytkownik ma więc dwie opcje: może ustawić w aplikacji przypomnienie i sam zmienić wysokość lub zaznaczyć, aby o określonej porze biurko samo się podnosiło, a potem obniżało. Osoby, które potrzebują dodatkowej motywacji, powinny zainteresować się opcją monitorowania postępów. Pozwala ona na wgląd do statystyk dotyczących aktywności, postępów, a nawet spalonych kalorii.


Zadowolony pracownik to wydajny pracownik!


Częstym efektem zastania mięśni jest nie tylko ból, ale również znużenie. Pracownicy stają się wówczas mniej kreatywni i bardziej rozdrażnieni, ponieważ spędzają zbyt dużo czasu w jednej pozycji. Biurko ze zmienną wysokością to więc idealny mebel do poprawienia jakości i komfortu pracy. Warto pamiętać, że nawet mała aktywność w stałych odstępach czasowych świetnie pobudza umysł i rozluźnia spięte mięśnie. Istnieją też dodatkowe akcesoria, dzięki którym można ćwiczyć stojąc przy biurku (np. bujana podstawka pod stopy). Jest to zbawienie zwłaszcza dla wysokich osób, które nie są zadowolone z klasycznych parametrów mebli.


Każdy pracownik jest inny


Meble do biura mają spełniać oczekiwania pracowników. Niestety, często pracodawcy nie biorą pod uwagę ich indywidualnych preferencji, dlatego najszczęściej biurka do biura są po prostu niepraktyczne i niewygodne. Nie jest to oczywiście dobre podejście, bo warto pamiętać, że złe warunki pracy wpływają na migrację zawodową


Rozwiązaniem jest biurko z regulowaną wysokością blatu. Decydując się na zakup elektrycznych biurek, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pracownicy powinni zostać przeszkoleni z ich obsługi - muszą wiedzieć, jak i po co zmieniać wysokość biurka w ciągu dnia. Jak przeprowadzić szkolenie? Wystarczy kupić odpowiednią ilość mebli, opowiedzieć o ich specyfice i pozwolić pracownikom na samodzielną regulację. Nie jest ona skomplikowana, a naprawdę warto poświęcić na nią czas. W końcu odpowiednia pozycja przy biurku to pierwszy krok do zdrowego życia.


Aby dostosowanie biurek elektrycznych do pracowników przebiegło pomyślnie, podczas zakupu należy zwrócić uwagę między innymi na zakres regulacji oraz stabilność mebli. Ważne jest także bezpieczeństwo, dlatego należy zadbać o wystarczającą ilość miejsca wokół biurka. Biurka powinny być wyposażone w moduły zapobiegające ewentualnym kolizjom. 


Korzystanie z biurka z regulowaną wysokością sprawia, że po całym dniu pracy pracownik mniej odczuwa zmęczenie spowodowane długotrwałym siedzeniem i może pracować zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Tak jak lubi. 


Design i wygoda idą w parze


Tworzymy oryginalne i designerskie modele mebli, które doskonale wypełniają przestrzeń i nadają wnętrzom nietuzinkowego charakteru. Biurko podnoszone z łatwością można wykorzystać do ekstrawaganckiej i modnej aranżacji. Sprawdzi się ono zarówno w małych pokojach, jak i pomieszczeniach typu open space.


Biurka z regulowaną wysokością mogą zmienić wiele w życiu pracownika. Warto więc zacząć od małych kroków - bez siłowni, biegania i męczących treningów, bo to właśnie regularne wstawanie może być kluczem do sukcesu! A kto wie, może zakup naszych biurek będzie też motywacją, aby w przyszłości wykonywać też inne ćwiczenia? Przestrzeń biurowa daje bardzo dużo możliwości i warto z tego korzystać.

Podobne wpisy