Blog

BALMA x NOTI x T3 Atelier - o komfortowych i przyjaznych biurach opowiadamy podczas 4 Design Days w Katowicach

Producenci mebli BALMA i NOTI wraz z regionalnym partnerem T3 Atelier uczestniczą w największym polskim wydarzeniu rynku nieruchomości, architektury wnętrz i wzornictwa, które odbędzie się w dniach 16-19 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas 4 Design Days architekci, projektanci, producenci wyposażenia, firmy usługowe oraz deweloperzy i inwestorzy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy. To wyjątkowa okazja do posłuchania o ciekawych projektach, aktywnościach i inwestycjach w branży, poznania się, otwarcia na nowe pomysły i wymianę opinii.

W trakcie tych czterech dni serdecznie zapraszamy na nasze stoisko, na którym przybliżymy powstające we współpracy ze znanymi i zdolnymi polskimi projektantami: nowości NOTI, flagowy system BALMA PLUS i nową minimalistyczną ladę recepcyjną BALMA.
Nasz partner - firma T3 Atelier doradzi w wyborze produktów wyposażenia wnętrz i zaproponuje projekty w oparciu o najlepsze marki mebli i dodatków, eksponowane na co dzień w dwóch salonach: w Krakowie i Katowicach.

Przestrzeń, o której opowiadamy na naszej ekspozycji to biuro. Biuro będące wizytówką nowoczesnej firmy stawiającej na komfort, efektywność i skuteczność swoich pracowników.
Nasza ekspozycja udowadnia że prestiż takiej firmy oraz jakość pracy jej biura można wyraźnie podnieść poprzez: projekt dostosowany wizualnie do wartości i identyfikacji organizacji oraz wyposażenie, które sprzyja dobremu samopoczuciu i przyjaznej atmosferze. Dodatkowym efektem jest wrażenie, że czas spędzony w pracy mija tak samo dobrze, jak po niej.

Wiemy, że istnieją różne style pracy i wymagania osobowościowe. Wiemy, że największą satysfakcję z pracy ludziom kreatywnym przynosi im sama praca twórcza i namacalny efekt. Odczytującym schematy analitykom, inżynierom, finansistom i technologom - sformułowanie problemu i stworzenie nowego rozwiązania. Menadżerom i przedsiębiorcom - wykorzystanie szans tam gdzie inni widzieli zagrożenia. Wiemy, jak rodzą się najlepsze pomysły i jak budują się szczere relacje. Wiemy, że przestrzeń, odpowiedni układ mebli biurowych i materiały, z których są one wykonane, mają wpływ na komunikację.Ta wiedza pozwala nam proponować rozwiązania, dzięki którym pracownikom łatwiej się porozumiewać, ich kreatywność jest pobudzona, są bardziej efektywni, mniej rozdrażnieni, spokojniejsi i życzliwsi.

Umysłowi, który pracuje w ciągłym pędzie i narażony jest na ogrom bodźców, potrzebne jest w ciągu dnia krótka przerwa na rozluźnienie, regenerację i nabranie dystansu. Każdy taki umysł potrzebuje chwili na własne rozważania, wizualizacje, zebranie myśli. Ten komfort zapewni mu w biurze nowy element systemu akustycznego projektu TomkaRygalika - SleepingRoom lub fotel Lounge z podnóżkiem z kolekcji Manta Piotra Kuchcińskiego.


Jesteśmy świadomi, że narastający w biurach hałas pogarsza atmosferę pracy, rozprasza uwagę, przeszkadza w efektywnym wykonaniu zadań, zwiększa stres i napięcie. Dlatego stworzyliśmy rozwiązania zapewniające każdej ważnej rozmowie lub pracy indywidualnej komfort akustyczny.
Salka konferencyjna z formowanego filcu SoundRoom, tkaniny o właściwościach akustycznych NOTI czy mobilne parawany  Balma PLUS dają pewność pełnej wymiany informacji i prawidłowego zrozumienia przed podpisaniem ważnej umowy czy przyjęciem nowych warunków handlowych.  Sofy z daszkiem Systemu Balma PLUS oraz sofy i fotele SoundRoom NOTI posłużą do efektywnej pracy konceptualnej w małej grupie.

Izolację od otaczającego zgiełku i prywatność zapewni biurko Balma PLUS z tapicerowanym deflektorem akustycznym lub stanowisko do pracy samodzielnej systemu SoundRoom. Przy nich można odbywać długie rozmowy handlowe w języku obcym przez telefon czy przeprowadzać telekonferencje z oddziałem zagranicznym. Dzięki takiemu deflektorowi Balma PLUS - użytkownik może otwierać się i zamykać na bodźce, w zależności od tego, czego aktualnie potrzebuje, a pozostali współpracownicy widzą, kiedy mogą zbliżyć się i porozmawiać.

Zamiast długich narad i zebrań, które często zaburzają rytm pracy i odrywają od zaplanowanych na dany dzień zadań, proponujemy krótkie spotkania na stojąco przy stołach z elektryczną regulacją wysokości systemu Balma PLUS projektu Wiktorii Lenart i Piotra Kuchcińskiego. Tego typu spotkania nie trwają zbyt długo, sprzyjają bardziej efektywnemu wykorzystaniu czasu. Zebrana grupa mniej się rozprasza i jest bardziej skoncentrowana na bieżącym działaniu, szybciej podejmuje ostateczne decyzje.Salon Balma Warszawa


Formą pracy w ruchu jest również praca przy biurku z elektryczną regulacją wysokości Balma PLUS na piłce tapicerowanej Rollo projektu Katarzyny Okińczyc. Użytkownik biura może swobodnie pisać, telefonować, często wstawać, obracać się do rozmówcy. Takie rozwiązania stymulują pomysły, aktywizują mózg, gimnastykują kręgosłup, poprawiają krążenie krwi. Działamy wtedy sprawniej, mamy mniejszą skłonność do zamyślania się i „zastygania w problemie”.