LivinnX Kraków

LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków
LivinnX Kraków

LivinnX Kraków

Akademik, jakiego nie było!

Jest się czym chwalić! Najnowsza realizacja Salonu Balma w Sopocie – wyposażenie wszystkich stref wspólnych najnowocześniejszego akademiku w Polsce!

Akademik LivinnX Kraków powstał w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach elektronicznych Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji (1-, 2-, 3- i 4-osobowych). Każda z nich jest w pełni umeblowana i posiada strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialnianą oraz łazienkę.

Wnętrza akademika zostały zaprojektowane w stylu industrialnym, z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku. Niektóre przestrzenie w obiekcie osiągnęły nawet 3,90 m wysokości.

LivinnX Kraków to zdecydowanie więcej niż tradycyjny dom studencki. Poza jednostkami mieszkalnymi, zlokalizowanymi na sześciu piętrach budynku, w akademiku LivinnX Kraków znajdują się także liczne udogodnienia, zajmujące aż 2000 m kw. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono m.in. strefy nauki i rozrywki, wspólną kuchnię, całodobową siłownię, saunę, pokój do jogi, ściankę wspinaczkową, pracownię artystyczną, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Na poziomie -1 znajdują się z kolei pralnia i rowerownia. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony. Wkrótce, na terenie obiektu zostaną zaaranżowane także ogólnodostępne przestrzenie handlowo-usługowe (sklep spożywczy i restauracje).


Dzięki dogodnej lokalizacji, LivinnX Kraków jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewnia z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.


Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiadają krakowskie pracownie architektoniczne IMB Asymetria oraz Make It Yours, a generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A. Akademik, który otwarto we wrześniu 2019 r., zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.


Inwestor: Golub GetHouse

Pracownia: Make It Yours we współpracy z IMB Asymetria

Realizacja części wspólnych: Salon Balma Sopot

Zdjęcia: Piotr Mastalerz

Meble z kolekcji: