Blog

Żegnamy niewygodę, nudę, stres i hałas w biurze!

W dniach 14-17.03.2017 r. po raz kolejny uczestniczymy w poznańskim wydarzeniu dedykowanym tematyce współczesnego projektowania przemysłowego. Wystawa specjalna firmy BALMA i NOTI, na stoisku 55 w pawilonie 5 zatytułowana jest Bye, Bye office! Wiosnę 2017 r. witamy z przekonaniem, że zmiany stylu życia, zmiany w podejściu do pracy, wyborze rodzaju kariery, sposób organizacji czasu, znacząco wpływają na funkcjonowanie i wygląd miejsca pracy. Pracodawcy oferujący wyłącznie fotel, biurko i telefon muszą zrozumieć, że potencjalny pracownik kieruje się całym wachlarzem różnego rodzaju motywacji, między innymi potrzebą spełnienia czy możliwością dopasowania miejsca oraz stylu pracy do osobowości oraz zmieniających się w ciągu dnia potrzeb. Firmy kierujące się holistycznym podejściem do aranżacji miejsca pracy zyskują na lepszych, energicznych, bardziej efektywnych zespołach oraz ich mniejszej rotacji i mniejszym kosztom pozyskiwania nowych specjalistów.


Podczas tegorocznej areny DESIGN, BALMA i NOTI proponują architektom i inwestorom rozwiązania, które zapewniają dostosowanie do różnych stylów pracy w nowoczesnym biurze i poza nim, sprzyjają przyjaznej atmosferze i kreatywności, zapewniają wygodę siedzenia i komfort akustyczny.
Chcemy pomóc w projektowaniu przestrzeni do pracy indywidualnej i zespołowej, do spotkań formalnych i nieformalnych, do pracy koncepcyjnej, odpoczynku i rozwijania relacji między pracownikami. Kreujemy miejsce, które zakłada dbanie o samopoczucie i zdrowie, stymuluje świeże pomysły, obniża poziom hałasu. Chcemy rozmawiać o tym, jak zredukować stres, zmęczenie i rozdrażnienie, czy nawet oczyszczać powietrze ze smogu.


Bye, bye niewygody i ból!

Zapraszamy do przestrzeni, które dają możliwość szybkiej zmiany pozycji pracy i umożliwiają ruch. Wychodzimy naprzeciw codziennym potrzebom rozluźnienia napięć fizycznych, redukcji stresu, pozbycia się bólu związanego z siedzącym trybem pracy. Dlatego, oprócz stołów przystosowanych do pracy na stojąco czy puf wzorowanych na piłkach gimnastycznych, proponujemy przerwę na jogę.
Wprowadzając do biura tradycyjnego czy domowego rozciąganie i naukę koncentracji, nakłaniamy do zdrowych nawyków, które można łatwo wcielić w codziennie życie. Dzięki nim pracownicy mają więcej energii, lepszy humor i samopoczucie.
Na naszą wystawę zaprosiliśmy Julię Durkiewicz, założycielkę poznańskiego Domu Kultury Jogi, która pokaże Wam, jak można wykorzystać przerwę podczas pracy, rozluźnić nadgarstki, zrelaksować barki i kark, łatwo rozciągnąć kręgosłup, w tym odcinek lędźwiowy. Julia zabierze Was także w krótką podróż medytacji i nauki koncentracji w hałaśliwym otoczeniu.


fot.: instruktor jogi Julia Durkiewicz


 Bye, bye  hałasy!

Jesteśmy świadomi, że narastający w biurach hałas pogarsza atmosferę pracy, rozprasza uwagę, przeszkadza w efektywnym wykonaniu zadań, zwiększa stres. Dlatego stworzyliśmy rozwiązania zapewniające izolację od otaczającego zgiełku i zwiększenie koncentracji. Rozwiązania, dzięki którym pracownicy mają komfort akustyczny, potrzebny do rzetelnego i bezbłędnego wykonania zadania.
Systemy mebli z formowanego filcu SoundRoom, tkaniny o właściwościach akustycznych NOTI, mobilne parawany systemu Balma PLUS, wyciszają rozległe powierzchnie open-space, tworzą oazy spokoju, dają pewność pełnej wymiany informacji i prawidłowego zrozumienia.


Bye, bye stresy!

Nowoczesna firma wie, że pewne rodzaje osobowości są znacznie bardziej efektywne, gdy pracują w skupieniu czy stworzonym przez siebie inspirującym środowisku w domu. Prywatność w biurowym pokoju wieloosobowym zapewni biurko Balma PLUS z tapicerowanym deflektorem akustycznym  lub stanowisko do pracy samodzielnej systemu SoundRoom. Przy nich można odbywać długie rozmowy handlowe w języku obcym przez telefon czy przeprowadzać telekonferencje z oddziałem zagranicznym. Dzięki deflektorowi akustycznemu, użytkownik może otwierać się i zamykać na bodźce, w zależności od tego, czego aktualnie potrzebuje, a pozostali współpracownicy widzą, kiedy mogą zbliżyć się i porozmawiać.
Wiele sytuacji związanych z bieżącymi działaniami w firmie, nowymi pomysłami, szybkimi decyzjami wymaga spotkań nieformalnych w wyodrębnionej części większej powierzchni czy małej salce. Do tego przeznaczone są: salka konferencyjne, sofy i fotele SoundRoom NOTI oraz sofy z daszkiem Balma PLUS dające poczucie komfortu i pewność zrozumienia.fot.: biurko z elektryczną regulacją wysokości, Balma PLUS


Bye, bye nudy!

Geometryczne pufy x40 czy organiczne formy sof Bouli są praktyczną ozdobą dużych pokoi, pomieszczeń, korytarzy, holów. Rozweselająca piłka tapicerowana Rollo aktywizuje mózg, gimnastykuje kręgosłup, poprawia krążenie krwi.
Dlatego proponujemy architektom nowych budynków biurowych piękne kolory i faktury tkanin, drewno, naturalne okleiny, lakierowane płyty melaminowe oraz zaskakujące formy świadomie projektowanych mebli. Sprzyjają one kreatywności i pracy wymagającej użycia wyobraźni, stymulują pomysły, zmniejszają skłonność do „zastygania w problemie”.
Monochromatyczne, zimne biura pozbawione ciekawych form i barw nie zmotywują, ani nie zachęcą współczesnego, doświadczonego profesjonalisty, aby przyłączył się do zespołu i rozwiązywał problemy firmy.


fot.: Rollo, NOTI


Bye, bye smog!

Czasy bezdusznych, odhumanizowanych pomieszczeń biurowych odchodzą do lamusa. Zdajemy sobie też sprawę, że powietrze, którym oddychamy, pozostawia wiele do życzenia: spaliny samochodowe, dym z kominów, toksyczne substancje występujące w lakierach, meblach, tapetach, wykładzinach, klejach. Nagromadzenie toksycznych substancji i elektrosmog we wnętrzach mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
Dlatego polecamy uzupełnianie wyposażenia biur kwiatami doniczkowymi, które jonizują powietrze w pomieszczeniu, regulują temperaturę oraz tłumią hałas. Nie bez znaczenia jest także to, że poprawiają poczucie bezpieczeństwa, koncentrację i ogólne samopoczucie zespołu, w pewnym stopniu niwelując uczucie zmęczenia. Rośliny także nawilżają powietrze, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w klimatyzowanych biurach, bez uchylnych okien.