Ciekawą wizytówką firmy zajmującej się budownictwem inżynieryjnym jest jej spersonalizowana siedziba. Budynek ten jest idealnie dopasowany do potrzeb inwestora. Projekt architektoniczny Intop Office powstał równocześnie z projektem wnętrz i razem tworzą nierozerwalną całość. Bryła składa się z trzech przenikających się prostopadłościanów o różnych wysokościach i jest wykończona różnymi materiałami. Na elewacji zostały zastosowane takie materiały, jak blacha kortenowa, beton architektoniczny, stal oraz gabiony. Dzięki dużym przeszkleniom budynek zyskał lekkość. Sprawiają one, że wnętrze staje się częścią architektury, a elewacje częścią wnętrza.
Wnętrze budynku jest uzupełnieniem i kontynuacją architektury zewnętrznej. Każde piętro ma inną funkcję i jest inaczej zaprojektowane. W piwnicy znajdują się pomieszczenia techniczne i archiwa. Parter pełni rolę reprezentacyjną. Znajduje się tu duża recepcja oraz dwie sale konferencyjne. Kolejne kondygnacje to biura pracowników oraz gabinety kadry zarządzającej wyposażone w meble Balma z kolekcji H2, MIXT, J_SYSTEM, K2 oraz gabinety IN oraz OSTIN.
Projekt budynku i jego realizację przeprowadziła firma JM STUDIO ARCHITEKTONICZNE Magdalena Ignaczak, Jacek Kunca. Obiekt bez wątpienia zasługuje na uwagę, o czym może świadczyć to, że został on wyróżniony statuetką TOP BUILDER 2018.
Więcej informacji o realizacji znajdziesz na TP MAG.