PKP Telkol

PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol
PKP Telkol

PKP Telkol

To wyjątkowy projekt, kompleksowo zrealizowany przez Salon Balma Warszawa – od aranżacji wnętrz aż po montaż mebli.
W wejściu "wita" nas nietypowy układ recepcji - wpisany w koło. Granatowa kanapa Tritos oraz pomarańczowy fotel Manta od Meble NOTI stanowią centralną część strefy wejścia oraz są bezpośrednim nawiązaniem do kolorów występujących w identyfikacji wizualnej PKP Telkol.
Elegancka i prosta lada recepcyjna Furonto z kolekcji Balmy przyciąga uwagę swoją nowoczesną formą. Obniżony front ułatwia kontakt interpersonalny oraz odsłania twarz pracownika recepcji. Taka forma mebla komunikuje otwartość, szczerość i gościnność firmy.


Błękitne, wysokie sofy z kolekcji Balma PLUS umożliwiają spotkania w naprawdę komfortowych warunkach. Dzięki zabudowanej formie pracownicy oraz goście PKP Telkol mogą prowadzić rozmowy lub czekać na spotkanie w środowisku przyjaznym akustycznie, które w zależności od potrzeb sprzyja skupieniu lub relaksowi.


Nowe biuro PKP Telkol dzieli się na cztery regiony Polski, a drogę wyznacza sieć „telekomunikacyjna”. Efekt ten został uzyskany przy pomocy paneli winylowych oraz tablic informacyjnych.
W projekcie ważną rolę odgrywa kolorystyka – każdy dział ma przypisany inny kolor. Taki zabieg ułatwia komunikację oraz podkreśla charakter poszczególnych biur.
Miejsca pracy, wyposażone w proste, jasne biurka G4 zostały zaprojektowane ze szczególną dbałością. Funkcjonalne, wysokie szafy typu cargo z kolekcji Balma PLUS, które oddzielają poszczególne stanowiska pracy, pomieszczą wszystkie niezbędne dokumenty. Tapicerowane ścianki ETUM świetnie sprawdzają się w otwartych biurach. Zwiększają komfort akustyczny i stanowią dodatkową płaszczyznę do personalizacji.


Mając na uwadze komfort pracy, każde stanowisko zostało wyposażone w wyjątkowo ergonomiczne fotele marki Klöber. Mechanizm samoważący pozwala na automatyczne dopasowanie fotela tak, żeby zapewnić idealną pozycję do pracy.
Białe ściany ożywiają miękkie, tapicerowane panele akustyczne, które wpisują się w charakter poszczególnych biur. Kolorystyka mebli twardych to ciepły odcień piasku, który przełamują mocne akcenty zieleni oraz błękitów.

Poszczególne sale konferencyjne urozmaicają duże grafiki z największych polskich miast, między innymi ciekawe ujęcia z Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz Poznania. Dzięki dużym stołom konferencyjnym spotkania są naprawdę komfortowe i funkcjonalne. W pozostałych częściach wspólnych zastosowano fotografie z bardziej rekreacyjnych regionów, jak na przykład nadmorska przystań „Sopot” w kantynie oraz Morskie Oko w coffee point’cie. Intrygującym elementem jest wakacyjna "budka plażowa", w której pracownicy mogą poprzebywać w odosobnieniu relaksując się na wygodnym fotelu Manta z kolekcji Meble NOTI.

Realizacja: Salon Balma Warszawa
Projekt: arch. Aleksandra Mętlewicz, Salon Balma Warszawa
Inwestor: PKP Telkol
Zdjęcia: Kąty Proste - fotografia wnętrz