Blog

Poznaj nowe logo Balma

Lubimy nasze logo, ale uznaliśmy, że nadszedł czas na zmianę. Aktualny znak służy nam już od 6 lat. Wiele się w międzyczasie zmieniło. Korzystamy z nowych metod komunikacji i wykorzystujemy do tego nowe narzędzia. Skutkuje to również nowymi wymaganiami, które stawiane są wobec języka graficznego. Zmieniamy nasze logo, ponieważ chcemy, by lepiej robiło swoją robotę, było bardziej widoczne i skuteczniej mówiło o marce.
Porządkujemy język graficzny, pozostając przy tym wierni naszym wartościom. Balma to firma rodzinna, projektująca i produkująca meble dla ludzi. Stawiamy na to co ponadczasowe. Inspirujemy się tym, jak ludzie pracują i komunikują. Chcemy naszymi produktami wpływać na przestrzeń biur, wspierając współpracę i efektywność zespołów. Wsłuchujemy się w potrzeby użytkowników, projektantów oraz architektów. Jesteśmy solidnym partnerem biznesowym, na którego można liczyć. Stanowimy zgrany zespół ludzi, ważne są dla nas relacje między nami oraz wszystkimi, z którymi pracujemy. Te idee stanowią fundament naszych działań, które od kilku lat staramy się realizować w oparciu o filozofię Think Pro. Hasło znika z logo, natomiast idee z nami zostają.

Źródeł nowego logo można szukać w tym co najprostsze i doskonałe. Elementy typografii zostały zbudowane w oparciu o motyw koła, w taki sposób, żeby wykluczyć wszystkie zbędne elementy i pozostawić samą esencję.

Nowe logo jest naturalną kontynuacją zmian zachodzących w naszym otoczeniu i działaniu. Wierzymy, że lekki i świeży charakter znaku pozwoli skutecznie komunikować naszą misję oraz wspierać ten wizerunek.
Podobne wpisy