Blog

Postanowienie noworoczne: po prostu zacznij wstawać!

I co – udało ci się spełnić obietnice złożone sobie w Sylwestra albo Nowy Rok? Niestety, większość postanowień noworocznych traci aktualność w kilka, kilkanaście dni po 1 stycznia. Minęło już trochę czasu, więc można kolejny raz uderzyć się w piersi i przyznać, że „znów nie wyszło”. Ale nic straconego – pomożemy podjąć jedno zobowiązanie, którego wypełnienie będzie realne.

O ile przed szaleństwami sylwestrowej nocy najbardziej medialnym tematem są przygotowania do balu, to już kilkadziesiąt godzin później tysiące czytelników i widzów poszukują dobrych rad, które pomogą wytrwać w postanowieniu ZMIANY.


Pochłaniamy więc kolejne poradnikowe artykuły, lajkujemy motywujące posty, uśmiechamy się do jakże prawdziwych memów. Zasadniczo zgadzamy się z większością diagnoz i wskazówek dawanych przez psychologów i  coachów – a jednak zwykle nie wychodzi.


Bez wątpienia często główną przyczyną są nadmierne ambicje. Przepełnieni nadzieją obiecujemy sobie tak naprawdę zbyt wiele i po głębszym zastanowieniu (albo przy próbie racjonalnego zaplanowania „projektu wdrażania dobrych nawyków”) pomysł upada. Sytuację pogarszają niesprzyjające okoliczności. Bo jak wdrożyć nawyk regularnej aktywności fizycznej, skoro po całym dniu spędzonym na intensywnej pracy w biurze do domu docieramy prawie nieżywi?


Zacznijmy więc od małych kroków. W przenośni i dosłownie. Bez codziennej siłowni, bez ostrych treningów, bez restrykcyjnej diety. Tak naprawdę najlepiej pomożesz swojemu zdrowiu, wdrażając proste nawyki – korzystając ze wsparcia, jakie daje współczesna nauka i technologie.


Od dłuższego czasu zachęcamy do wypróbowania biurek Balma z regulowaną wysokością blatu. Nowoczesne biurka, z elektrycznie zasilanymi siłownikami, zapewniają pełen komfort zarówno podczas pracy na siedząco, jak i na stojąco. Są stabilne, dyskretnie zamontowane siłowniki do regulacji wysokości działają niezawodnie, a dopracowana stylistyka i różnorodność wariantów pozwala dopasować je do każdego wnętrza.


Biurka systemu Balma PLUS wyposażane są w wysokiej klasy kolumny podnoszące Linak. Duński producent oprócz dbałości o jakość materiałów i wykonania dba również o specjalne udogodnienia dla użytkowników. Takim właśnie gadżetem jest aplikacja Desk Control. Na podstawie doświadczeń własnych i naszych klientów możemy śmiało powiedzieć, że to prawdziwy przebój. Za pomocą własnego smartfona (połączonego z biurkiem przez bluetooth) możemy nie tylko regulować wysokość blatu, ale również monitorować swoje postępy w rozwijaniu zdrowego nawyku pracy na stojąco. Aplikacja podpowiada nam optymalne interwały, sygnalizując moment, w którym powinniśmy wstać, a następnie wrócić do pozycji siedzącej.
A teraz wróćmy do tytułowych postanowień noworocznych. Twórcy Desk Control udostępnili bowiem właśnie aktualizację aplikacji. W nowej wersji znajdziemy więcej funkcji statystycznych i narzędzia pomagające w ustalaniu i rozliczaniu własnych celów. Aplikacja staje się naszym osobistym trenerem, wprowadzając jednocześnie w biurowe życie element tzw. grywalizacji. Zwykłe naprzemienne wstawanie i siadanie podczas pracy, nie zakłócające jej w żaden sposób, staje się wyzwaniem i zabawą, a kolejne podsumowania tego treningu doskonale motywują do utrzymania nawyku. Efekt? Poprawa krążenia, polepszenie kondycji kręgosłupa, usprawnienie mózgu i poprawa koncentracji. To fakty, potwierdzone przez naukowców i lekarzy.
Można by powiedzieć „Phi! co to za postanowienie?”. Faktycznie, wygląda niepozornie, nie wymaga wielkiego poświęcenia, nie narzuca radykalnej zmiany przyzwyczajeń i trybu życia. Ale jednocześnie, odpowiadając na zdrowotne potrzeby współczesnego człowieka, przynosi zbawienne efekty. Co najważniejsze – właśnie dzięki filozofii małych kroków ma ogromną szansę, by stać się pierwszym spełnionym postanowieniem noworocznym. Czego czytelnikom serdecznie życzymy.     
 
Pobierz motywującą aplikację Desk Control

Pobierz broszurę i dowiedź się dlaczego warto i w jaki sposób korzystać z biurka z regulacją wysokości


Podobne wpisy