System Balma PLUS

Poszukiwaliśmy kolejnej linii mebli, która będzie elastyczna i odpowie na różnorodne potrzeby pracowników.
Zebraliśmy się w multidyscyplinarnym Zespole, by połączyć różne sposoby myślenia o produkcie i różne doświadczenia po to, by dogłębnie zrozumieć potrzeby ludzi funkcjonujących w biurze, zależnie od pory dnia i charakteru wykonywanej pracy.
W czasie warsztatów staraliśmy się połączyć naszą wiedzę i różnorodne spojrzenia, by odnaleźć odpowiedź na pytanie, jak stworzyć meble, które pozwolą dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację. Zapewnią możliwość dowolnej aranżacji. Dzięki którym będziesz otwierać się i zamykać wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Poruszając się w obszarach psychologii pracy, ergonomii oraz proksemiki nasze poszukiwania zaowocowały wypracowaniem SYSTEMU, obejmującego m.in. podnoszone biurka, deflektory akustyczne i ruchome ścianki. Myśl Zespołu Balma ostatecznie została opracowana przez Wiktorię Lenart i Piotra Kuchcińskiego, którzy nadali jej realny kształt. Projektanci, łącząc swoje doświadczenia ze świeżym spojrzeniem na wypracowaną przez nas ideę, stworzyli elastyczny, kompletny, estetyczny i komfortowy System Balma PLUS.

Najważniejsza jest świadomość, że pracujemy nie tylko przy biurkach.Efektywność to kluczowa cecha codziennej pracy. Aby ją zachować, należy kompleksowo spojrzeć na przestrzeń pracowniczą, pamiętając o różnych jej stylach i formach. Elastyczność Balma PLUS pozwala jak najlepiej wykorzystać potencjał pracowników. Dzięki nam,możesz zapewnić idealne warunki pracy, dostosowujące się do zmieniającej się sytuacji. Stworzyliśmy jedno kompletne rozwiązanie dopasowane do różnych form działania. Zawsze idealne do pracy indywidualnej, zespołowej, na potrzeby konferencji, spotkania z klientem,jego obsługi czy… odpoczynku.

Każda praca ma swoją specyfikę. System Balma PLUS składa się z licznych modułów, które można dowolnie zestawiać, dopasowując do swoich potrzeb. Personalizacja i funkcjonalność to przecież podstawy efektywnego działania. Przemyślane rozwiązania Systemu Balma PLUS sprawdzą się w codziennej pracy zarówno grafika, administratora czy księgowej. Deflektory akustyczne,podnoszone biurka i ruchome ścianki oraz poręczne akcesoria pozwalają dostosować miejsce pracy do jej specyfiki i charakteru, umożliwiając spontaniczną reakcję na zmieniające się w trakcie dnia potrzeby.


Balma PLUS to System, który nie tylko dba o funkcjonalność, ale też o aktywność. Stworzyliśmy stoły i biurka z regulacją wysokości. Można nimi sterować wprost z komputera lub smartfona. Dzięki tej innowacyjnej, aplikacji, Twoje biurko nie tylko będzie przypominać o konieczności zmiany pozycji pracy w określonych odstępach czasu, ale może też rejestrować statystyki Twojej aktywności w cyklach dziennych lub tygodniowych.


   
Podnoszone biurka mobilizują do rozprostowania układu mięśniowo-szkieletowego i rozruszania się, co ma oczywiście pozytywny wpływ na układ kostny i metabolizm. Stoły i biurka z regulacją wysokości pozwalają zapobiegać chorobom zawodowym związanym z siedzącym trybem życia. Przynoszą więc niewątpliwą korzyść zdrowotną. Zmiana pozycji w ciągu dnia odświeża umysł oraz stymuluje Twoją kreatywność. Dzięki tej funkcji zyskujesz także większy komfort przy spontanicznych spotkaniach. Teraz możesz je organizować ad hoc, co przekłada się na efektywność działania. Funkcjonalność podnoszonych biurek Systemu Balma PLUS została nagrodzona tytułem MUST HAVE 2016, a cały System otrzymał prestiżową nagrodę DOBRY WZÓR 206 w kategorii PRACA.

Tutaj możesz przeczytać o tym dlaczego ważne jest korzystanie z biurek z regulacją wysokości do pracy siedząco-stojącej oraz z jakimi konsekwencjami wiąże się brak ruchu w pracy.Deflektory akustyczne, będące jednym z głównych symboli Systemu BalmaPLUS, są rozwiązaniem świetnie sprawdzającym się np. w open space’ach. Filcowa konstrukcja sprawia, że są lekkie i miłe w dotyku. Dosłownie jednym ruchem ręki można je dowolnie ustawiać, by – w zależności od potrzeb – otworzyć się lub zamknąć na bodźce.
Mobilne parawany tapicerowane można wyposażyć tak, by pozwoliły zorganizować wszystkie Twoje potrzebne rzeczy w zasięgu ręki. To za sprawą szeregu półek i koszy, które można w razie potrzeby dowolnie i dynamicznie przeorganizować. Są lekkie, dzięki czemu łatwo można je przestawiać, zmieniając aranżację przestrzeni wokół biurka wedle potrzeb.
Każdy jest indywidualistą. Posiada swoje przyzwyczajenia odnośnie organizacji i stylu pracy. Nie warto z tymwalczyć. Dzięki możliwości dowolnej aranżacji szuflad w Systemie PLUS, zachowasz porządek w dokumentach na własnych zasadach.


Szeroki wachlarz rozwiązań kolorystycznych to wyjątkowa oferta na rynku. W Balma PLUS możesz wybierać od nieco bardziej stonowanych i klasycznych aranżacji, po te bardziej odważne i nowoczesne, dostosowując tym samym wyposażenie biura do wizerunku firmy czy charakteru działu. To elastyczność i funkcjonalność, która spełni najróżniejsze oczekiwania i pozwoli na zindywidualizowanie poszczególnych elementów. Wszystko atrakcyjnie i estetycznie. I to nas wyróżnia.
Zachęcamy również do zapoznania się z poniższym materiałem, w którym Zespół Balmy oraz projektanci Systemu dzielą się swoimi opiniami dotyczącymi PLUSA, opowiadają na czym polega jego wyjątkowość, odpowiadają na pytanie dlaczego PLUSA można nazywać Systemem Totalnym oraz przekonują, że samymi biurkami biuro umeblujesz, ale go nie stworzysz.

Po więcej informacji produktowych dotyczących Systemu Balma PLUS zajrzyj tutaj.