Think Pro MAG

Zarządzanie Rozwój Motywacja
Czas na.. zarządzanie czasem

Od razu powiedzmy jasno – zarządzanie czasem to oczywiście skrót myślowy. Na czas nie mamy wpływu. Mamy jednak wpływ na to, w jaki sposób z tego czasu korzystamy. Dlatego powstał termin „zarządzanie sobą w czasie”. Sobą – czyli swoimi działaniami, planami, obowiązkami, ale i przyjemnościami, a nawet lenistwem.

Czytaj więcej
home office Trendy praca
Domowe biuro w czasach kwarantanny

Pandemia koronawirusa przewróciła nasz świat do góry nogami. Media pełne są nie tylko alarmistycznych doniesień ze szpitali, ale również psychologicznych i socjologicznych analiz omawiających tę niecodzienną sytuację. Zdecydowana większość firm, w których obecność pracowników na miejscu nie jest absolutnie konieczna, przeszła na funkcjonowanie zdalne. Ten nagły proces jest i będzie jednym z ciekawszych wątków w dyskusji o działaniu biznesu w czasach kryzysu.


Czytaj więcej
Akustyka Rośliny w biurze Zdrowie Trendy
Do zakochania (w biurze) jeden krok

Tydzień temu obchodziliśmy Walentynki. Stosunkowo młode w Polsce święto może irytować komercjalizacją, ale jednocześnie  przypomina nam wszystkim, jak istotne są uczucia. I chodzi nie tylko o zakochiwanie się. Ważne są emocje jako takie. Nie bez powodu pisarka Olga Tokarczuk odbierając Nagrodę Nobla, przypomniała o tym, jak bardzo świat potrzebuje uważności i wrażliwości na drugiego człowieka – jego uczucia i potrzeby. Dotyczy to również miejsc, w których przebywamy.    

Czytaj więcej