Think Pro MAG

Rozwój Motywacja
Wiosna - dobry moment na nowe otwarcie

Choć bywa kapryśna i potrafi zaskoczyć nagłym ochłodzeniem i opadami śniegu, wiosna pozwala nam poczuć się lepiej, również w pracy. Rosnąca temperatura, wydłużający się dzień, słońce i żywa zieleń – to wszystko pomaga w mobilizowaniu się do aktywności. Nie bez powodu niektórzy mówią o wiosennym nowym otwarciu w życiu zawodowym. Jak sobie pomóc  w realizacji ambitnych planów? Warto poznać kilka dobrych metod motywacyjnych.
Oczywiście każdą z tych metod można zastosować w każdej sferze życia, w której liczy się osiągnięcie konkretnego celu. Oprócz pracy zarobkowej może być to plan związany z pasją (np. osiągnięcie wyniku sportowego), odchudzaniem czy realizacją marzenia o dalekiej podróży. Z jednym zastrzeżeniem: warto ustanowić priorytety i nie przesadzać z jednoczesnym startem wielu „osobistych projektów”. Zmęczony po zimie organizm może nie sprostać oczekiwaniom.

Czytaj więcej
Design Trendy Historia mebli Regał
(Nie)zwykły mebel, czyli kilka słów o zaletach regałów.

Przeszłość regału jest fascynująca. Wydaje nam się zwykły i oczywisty, tymczasem jego historia sięga wiele pokoleń wstecz – do pałaców, arystokratycznych posiadłości i kamienic zamożnych mieszczan. Ale fascynująca może być przyszłość regału, bo dzisiejsze pomysły na jego wykorzystanie zdecydowanie wychodzą poza utarte schematy. Nowoczesne regały w sposób wyjątkowy łączą w sobie funkcjonalność z designem najwyższej klasy. No i oczywiście dopasowują się do każdej przestrzeni…

Czytaj więcej
Zdrowie
Czysty umysł, czyli jak jakość powietrza (i nie tylko) wpływa na komfort pracy

Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii. Większość spraw możemy z łatwością załatwić zdalnie. Siedząc na kanapie w salonie, robimy zakupy przez Internet i zamawiamy dostawę do domu. Do kina wchodzimy na pięć minut przed seansem, trzymając w ręce smartfon z e-biletem. Bieżące sprawy omawiamy przez telefon w drodze do pracy, kierując samochodem. Technologiczny postęp to więc niezwykła oszczędność czasu. Zdawałoby się więc – czysta korzyść. Ale czy tak jest naprawdę? Niestety nie. Technologia generuje zjawiska, które mają na nas destrukcyjny wpływ. Choćby zanieczyszczenie powietrza.


Czytaj więcej